Silikonlar, silikon bazlı teknoloji ve yenilikte dünya lideri olan Dow Consumer Solutions, çok çeşitli alt tabakalara güçlü bağlar sağlayarak otomotiv elektroniği için tasarım seçeneklerini büyük ölçüde genişleten yeni bir silikon kimyası olan yeni DowSil EA-7100 Yapıştırıcıyı tanıttı. Bu tek bileşenli, ısıyla sertleşen yapıştırıcı, işlemeyi büyük ölçüde hızlandırmak, enerji kullanımını azaltmak ve malzeme maliyetlerini düşürmek için “içten dışa” hızlı ve daha düşük sıcaklıklarda sertleşir.

Küresel pazarlama Brice Le Gouic, “Gelişmiş otomotiv elektroniği için onlarca yıllık inovasyon üzerine inşa edilen yeni EA-7100 Yapıştırıcı malzememiz, silikon teknolojisinde önemli bir adımın ve sektör lideri yüksek performanslı yapıştırıcı portföyümüze önemli bir ilavenin sinyallerini veriyor” dedi. DowSil, Ulaşım Elektroniği müdürü. “Patentli yeni bir silikon kimyası ile formüle edilen DowSil EA-7100 Yapıştırıcı, günümüzün giderek daha zorlu hale gelen otomotiv kaporta uygulamalarını hedefleyen yeni nesil kontrol birimleri, sensörler, aydınlatma ve ekran modülleri tasarlarken önemli ölçüde daha geniş enlemler sunuyor.”

Özellikle, yeni EA-7100 Yapıştırıcı metallere, seramiklere, cama ve laminatlara ve ayrıca polietilen, polikarbonat ve asetal gibi geleneksel silikon için tipik olarak zorluklar sergileyen plastiklere güçlü bağlar oluşturur. Uygulamaya bağlı olarak, malzeme genellikle ön işlem veya kapsamlı temizlik gerektirmeden bu alt tabakalara yapışabilir. Malzemenin düşük boşluk ve dayanıklı yapışma özelliği ile birleşen bu benzersiz özellik, otomotiv üreticilerinin daha uygun maliyetli malzemelerden oluşan geniş bir yelpazeyi kullanarak bileşenleri tasarlamasına olanak tanır.

DowSil Ea-7100 Yapıştırıcı – Hızlı, Düşük Sıcaklıkta Kürlenme Verimliliği ve Maliyet Tasarrufunu Artırır
EA-7100 Yapıştırıcının radikal yeni kimyası, geleneksel ısıyla sertleşen platin katalizli silikon yapıştırıcı sistemlerinden yüzde 50’ye kadar daha hızlı kuruma süresi sağlar. Uygulama ve işleme parametrelerine bağlı olarak, daha yüksek performansa bile ulaşabilir. Tipik bir kapak contası tasarımında, örneğin, standart bir tek parçalı ilaveli sertleştirme yapıştırıcısının 125 ° C’de sertleşmesi genellikle 60 dakika sürer. Buna karşılık, DowSil EA-7100 Yapıştırıcı, 100 ° C’de 15 dakika içinde tam kürleşmeye ulaşır. Seçilmiş uygulamalarda, kohezif yapışma üç dakika içinde başlayabilir.
Malzemenin gelişmiş kimyası, daha az enerji tüketen ve toplam sahip olma maliyetini daha da düşürmeye yardımcı olan daha küçük, daha düşük sıcaklıklı fırınların kullanımına izin verse de, ısı, EA-7100 Yapıştırıcının kürlenme süresini hızlandırabilir. Materyal, geleneksel ekipman kullanılarak dağıtılabilir.
EA-7100 Yapıştırıcı, dünya çapında lider kademe müşteriler tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. DowSil ve distribütörlerinden dünya çapında temin edilebilir.