SCOTT BADER
20 Şubat 2018
MOLYKOTE
18 Ağustos 2017
Silikon Yapıştırıcılar ve Sızdırmazlık Mastikleri

Dow Corning®, silikon ve silikon bazlı ürün teknolojisinde dünyanın en önde gelen firmasıdır. Endüstriyel uygulamalarda performansı iyileştirmek ve dünya çapında 25.000'den fazla müşterinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler sunmaktadır.Dow Corning® ve XIAMETER® markası 7.000'den fazla ürün ve hizmet sunmaktadır. Dow Corning, yapıştırıcılar ve silikon dolgu macunları, silikon kauçuklar, yağlayıcılar, ses yalıtım silikonları, losyonlar, polimerler gibi 60 yılı aşkın süredir üretilen silikon esaslı teknoloji ve silikon ürünleri alanında dünyanın en büyük üreticisidir. Endüstri Teknik Ltd. Şti. Türkiye'deki Dow Corning Markasının resmi temsilcisidir ve çok güçlü bir ilişki ve uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. Silikonlarda öncü ve küresel bir liderdir. Dow Corning, silikonların potansiyelini keşfetmek ve geliştirmek için 1943 yılında kurulmuştur. Şirket, Corning Glass Works (şimdi Corning Incorporated) ve şirketin The Dow Chemical Company tarafından müştereken oluşturuldu. Bu gün itibarı ile Dow Chemical Company firmanın tamamına sahiptir.

DOW CORNING, hemen hemen her sektördeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve dünya genelinde yaklaşık bir milyar insanın günlük hayatını iyileştiren ürünler ve çözümler sunmaktadır. Otomotiv, elektronik, elektrik mühendisliği ve endüstrideki bileşenlerin çoğu genel olarak toz ve neme karşı yapıştırılmış veya mühürlenmiş olmalı ve gaz sızıntısını veya sıvı kaybını önlemelidir. Dow Corning ürünlerinin tipik özellikleri:

Aşırı sıcaklıklarda bile yüke karşı mükemmel direnç.

Tüm yüzeylere iyi yapışır.

Geniş bir sıcaklık aralığında (-60 ° C ila> +350 °C) çalışır.

Yağ, su, soğutma sıvısı, temizlik maddeleri ve diğer birçok kimyasala dirençlidir.

Farklı iklim faktörlerine (UV, ozon, oksidasyon) dirençlidir.

Mükemmel elektriksel özelliklere sahiptir.

Isı kaynakları yakınında düşük yanıcılık ve toksisite.

Dow Corning silikonlarının yaygın olarak piyasaya sürüldüğü pazarlar; Beyaz eşya:Pişiriciler ve soğutucular Fotovoltaik ve rüzgar enerjisi sektörü gibi yenilenebilir enerjiler Otomotiv Gıda endüstrisi: Bazı ürünler FDA, NSF51, NSF61, AB gibi gıda yönetmeliklerine uygundur.

Elektronik uygulamalar Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınız için lütfen iletişime geçin

Saygın MERTOĞLU sayginmertoglu@endustriteknik.com Tel: 0232 345 36 33 / 0533 442 50 33

Tanay Kordan kordantanay@endustriteknik.com Tel: 0312-427 68 08-09 /0224 272 02 73 /0533 749 04 73

Detaylı bilgi için e-katalogları inceleyebilirsiniz

1
2
3
4
5
6